Antalya Dermapen Nedir Nasıl Uygulanır | Op.Dr.Onur Serin

Dermapen Hakkında Merak Edilenler

Dermapen Nasıl Bir Uygulamadır?
Ucunda çok sayıda milimetrik iğne bulunan bir cihazla, cilt yüzeyinde yüzlerce mikroskopik delme yapan, böylece cildin kendi, doğal iyileşme mekanizmasını başlatan mikro iğneleme yöntemidir.

Dermapen uygulaması nasıl etki eder?
Bu tedavide amaç, en az epidermal hasar ile, ciltte kontrollü bir çok küçük yara oluşturarak, deride yeniden yapılanma sağlanır. Uygulama esnasında 0,5-2,5mm uzunluğundaki iğneler ile üst deride 1cm² 'de 250-500 mikrokanal oluşturulur. Açılan bu kanalların her biri deride bir yara gibi algılanır. Cilt bu yaraları kapatmak için o bölgede kan dolaşımını artırıp, çeşitli büyüme faktörleri salgılayarak kendini onarmaya çalışır. Ayrıca işlem sırasında deri yüzeyine uygulanan çeşitli vitaminler, enzimler ve hatta PRP solüsyonu, açılan bu mikrokanallardan deri altına iletilmek üzere kullanılabilir. Sonuçta hyaluronik asit, kollajen ve elastin yapımı tetiklenir ve o bölgede cilt yenilenmesi meydana gelir.

Dermapen hangi alanlarda kullanılabilir?
• Cilt yenilenmesi ve gençleştirilmesi
• İnce kırışıklıkların azaltılması
• Gözeneklerin sıkılaştırılması
• Sivilce izlerinin giderilmesi
• Cilt lekeleri tedavisi
• Çatlakların tedavisi
• Saç dökülmesi tedavisi

İşlem ağrılı mıdır?
Uygulama öncesi sürülen lokal anestezik kremlerle, işlem sırasında ağrı hissi olmaz.

Uygulama sonrası nelere dikkat edilmelidir?
Tedavi sonrasında deride ortaya çıkan hafif pembeleşme, ufak kanama alanları ve yanma hissi, ortalama 6 saat içerisinde azalacak ve 1 -2 gün içerisinde kendiliğinden kaybolacaktır. İşlem sonrasında güneşten korunulmalıdır. İki gün boyunca aşırı spor, sıcak duş, sauna, hamam, solaryum uygulamasından kaçınılması önerilir.

Dermapen kaç seans uygulanır ve uygulama sıklığı nasıldır?
Uygulama amacı ve işlem yapılan bölgeye göre değişmekle beraber 2-10 seans uygulanır. İki işlem arası 1-4 hafta kadardır.

Etkisi ne zaman görülmeye başlar?
İşlemden ortalama 6 hafta sonra gözle görülen sonuçlar başlar, maksimum etki 3 ayda elde edilir. Elde edilen sonuç kalıcıdır.

Dermapen uygulamasını her zaman yapılabilir mi?
Oldukça güvenli bir uygulamadır. Her yaşta, her tür cilt tipinde, Antalya gibi güneşin çok yoğun olduğu bölgelerde bile yaz aylarında dahi yapılabilir.
Bizimle irtibata girerek detaylı bilgi alabilirsiniz irtibat numaramız; +90 505 687 19 09

Gelecekte yapay zeka, estetik plastik cerrahide devrim yaratabilir. Gelişmiş yapay zeka teknolojileri, ameliyat öncesi ve sonrası süreçlerin hassasiyetini artırarak, kişiye özel tedavi planlarının oluşturulmasına olanak tanıyabilir. Bu yenilikçi yaklaşım, sonuçların daha öngörülebilir ve başarılı olmasını sağlayabilir. Estetik plastik cerrahinin geleceğinde, yapay zeka ile entegre edilebilecek yöntemler, hasta memnuniyetini ve güvenliğini en üst düzeye çıkartabilir. OpenAI ‘nin chatGPT ve Google’in yarattığı BART isimli yapay zeka programları tüm gelecekte her şeyi etkilerken Burun Ameliyatı Dermapen gibi estetik ve plastik cerrahi uygulamalarına da yön verebilir.

Randevu Formu

İletişim formumuz aracılığı ile randevu talebinde bulunabilir, cerrahi işlemler hakkında bilgi alabiliriniz.

Randevu Formu