Antalya Dudak Dolgusu Nedir, Nasıl Yapılır, Merak Edilenler | Op.Dr.Onur Serin

Antalya Dudak Dolgusu Hakkında Merak Edilen Sorular

Dudak dolgusu nedir-Ne işe yarar?
Dudak dolgusu daha dolgun ve çekici dudaklara sahip olmak için yapılan dolgu işlemidir. Gerek yaşlanma ile gerek yapısal olarak dudaklar istenilen şekil dolgunluk ve formda olmayabilir. Bu durumda, bir uzman tarafından dermal dolgular kullanılarak dudağınız daha dolgun ve çekici hale getirilebilir. Yapılan bu işlemle dudakların üzerindeki kırışıklıklar da gitmiş ve daha nemli bir görünüm kazanmış olur. Ruj taşırmak zorunda olan bayanlar bu eziyetten dudak dolgusu ile kurtulabilirler.

Dudak dolgusunun kalıcılığı ortalama ne kadardır?
Yapılacak dolgu maddesinin, yani hyaluronik asidin çapraz bağ düzeyine göre 6-24 ay civarındadır. Fazla çapraz bağa sahip dolguların daha fazla kalıcılığı olmakla birlikte daha sert dolgulardır.

Kalıcı bir dudak dolgusu var mıdır?
Yüz bölgesinde ve dudaklarda kalcı slikon vb. malzemeler genellikle tercih edilmeyen malzemelerdir. Çünkü zamanla sürekli değişebilecek bir anatomide kalıcı malzemeler kötü bir görüntüye sebep olabilir. Bu durumda bu yabancı maddelerin çıkartılmaya çalışılması çok daha kötü bir görüntüye sebep olabilir. Ben de bu tarz dolguları tercih etmemekteyim.

Dudak dolgusu için kullanılan maddeye alerji durumu varmıdır?
Dolgu malzemesi olarak kullanılan hyaluronik asidin insan vücuduna herhangi bir zararı yoktur. Güvenilir ellerde yapılacak FDA ( Amerikan İlaç Dairesi) onayında üretilmiş güvenli malzemeler ile ancak lokal bazı yan etkiler (kızarıklık , hafif şişlikler vb. ) görülebilir. Bu etkiler de 3-5 günlük sürede geçer. Güvenilir ve uzman olmayan kişiler tarafından merdiven altı uygulamalarda hem uygunsuz malzemeler hem de uygulama hataları ile enfeksiyon ve buna benzer ciddi riskler olabilir.

Dudak Dolgusu ağrılı bir işlem midir?
Uygulama sırasında ağrı oluşmaması için işlem öncesi ağrı kesici kremler veya lokal anestezi uygulanarak uygulamanın ağrısız olması sağlanmaktadır.

Dudak dolgusu dudakta his kaybına sebep olur mu?
Günümüzde, hyaluronik asit içeren dolgular dudakta his kaybına yol açmaz.

Dudağım simetrik değil, Dolgu ile düzelir mi?
Birçok kimsenin dudakları simetri değildir. Simetrik bir dudağa ulaşmak, dudak dolgusu ile daha simetrik ve estetik bir görünüm elde etmek mümkündür.

Dudak dolgusu yaptırdığım belli olur mu?
Emin ellerde ,doğru dolgu maddesi ile kişiye özel uygulama ile yapılan dudak dolgularının yapıldığı belli olmaz

Daha önce dudak dolgusu yaptıran kişi tekrar dolgu yaptırmak istediğinde ne kadar süre beklemesi gerekir?
Eğer dudak dolgunuzun yetersiz ya da asimetrik olduğunu düşünüyorsanız herhangi bir zamanda dolgunuz yenilenebilir.

Bana ne kadar dudak dolgusu yapmak gerekir?
Genellikle mevcut dudak ve istenilen dudağa bağlı olmakla birlikte 0.5–2 ml yeterli olmaktadır. Kliniğimizde dudak dolgusu aşamalı olarak yapılmaktadır. İlk dolgu miktarı yapıldıktan on gün sonra ikinci aşama ile istenilen dudak volümünü sağlamak daha doğrudur. Bu sayede daha simetrik ve hedeflenen şekil elde edilmiş olur.

Dudak dolgusu işleminden önce dikkat etmem gereken şeyler nelerdir?
Cerrahi bir işlem olmadığından dikkat etmeniz gereken bir şey yoktur. Ancak daha az şişlik ve ödem olmaması açısından bitki çayları gibi kan sulandırıcı ajanları on gün öncesinden bırakmanız daha doğrudur.

Hangi durumlarda dudak dolgusu yapılmaz?
Hamilelik ve emzirme döneminde, dudak etrafında uçuk ya da başka bir enfeksiyon varlığında dudak dolgusu yapılması ertelenmelidir.

Dudak dolgusu yaptırdıktan sonra dikkat etmem gereken şeyler nelerdir?
Dolgu yapıldıktan sonraki ilk birkaç saat sıcak içecekler ve yiyeceklerden uzak durmak dolgunun ömrü ve ödem açısından önemlidir. O gün makyaj yapmamak daha doğru olur.

Kaç yaşından itibaren dudak dolgusu yapılabilir?
Diğer estetik uygulamalar ve ameliyatlar gibi dudak dolgusu da 18 yaşından itibaren yapılabilir.

Dolgu ile birlikte kırışıklık tedavisi (Botoks) uygulaması yapılabilir mi?
Ameliyatlar da dahil diğer estetik uygulamalarla beraber dolgu uygulaması yapılmasında herhangi bir sakınca yoktur.

Baby Lips ( Bebek Dudağı ) , Russian Lips Yapıyormusunuz?
Evet. Kişinin isteğine göre dudak şekillendirebiliyoruz. Bebek dudağı ya da Rus dudağı diye anılan dudak şekli özel bir teknikle yapılmaktadır.

Baby Lips (Bebek Dudağı) , Russian Lips için farklı bir dolgu malzemesi mi kullanılmaktadır?
Bebek dudağı (Baby lips) ya da Rus dudağı (Russian Lips) için bilinen dolguların farklı bir uygulama şekli kullanılır. Tecrübeli ellerde bu şekil kolayca elde edilebilir. Ancak gerekli miktar kişinin mevcut dudak hacmi ile alakalıdır.
Bizimle irtibata girerek detaylı bilgi alabilirsiniz irtibat numaramız; +90 505 687 19 09


Randevu Formu

İletişim formumuz aracılığı ile randevu talebinde bulunabilir, cerrahi işlemler hakkında bilgi alabiliriniz.

Randevu Formu